Dlaczego warto zwiedzić Japonię właśnie z nami?

Ponieważ na krańce świata warto jeździć z ludźmi, którzy je dobrze znają i podzielają Państwa pasję! W RakuGaku łączymy naszą nieustającą fascynację Japonią z doświadczeniem, przygotowaniem i wiedzą pozwalającą na bezpieczny, solidnie zorganizowany wyjazd. Oferujemy usługi pilockie oraz wsparcie językowe mniej i bardziej zorganizowanym grupom wyjazdowiczów. Nie jesteśmy organizatorem turystyki, więc osoby jadące z nami do Japonii mają wpływ na wszystkie punkty organizacji wyjazdu - od zakupu biletów lotniczych aż po program zwiedzania.


Co, kiedy, gdzie i jak?

Lecimy co roku w okresie wakacyjnym. Na około dwa tygodnie, w zależności od biletów lotniczych. Nasze grupy są ograniczone do 10-14 osób ze względów bezpieczeństwa, wygody i logistyki. O wyjazdach organizowanych w kolejnym roku kalendarzowym informujemy w szkole, na stronach www oraz na portalu Facebook, około listopada / grudnia poprzedniego roku (termin zakupu biletów). Nie trzeba być studentem RakuGaku, żeby z nami pojechać! Wystarczy pasja, chęć przeżycia przygody i nauki języka!


Wakacje 2020?

Pojedziemy! Może niekoniecznie w czasie Igrzysk Olimpijskich ze względu na wysokie ceny zakwaterowania i zwiększony ruch turystyczny w tym czasie, ale po Igrzyskach - Na pewno! Do ustalenia pozostaje dokładny termin, prawdopodobnie będą to dwa tygodnie od około 22 sierpnia do około 5 września. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia pod adresem kontakt@rakugaku.pl od osób zainteresowanych wspólnym wyjazdem do Japonii. Zapraszamy!

W 2020 roku jedziemy do Japonii w funkcji pilota wycieczki oraz organizatora kursu językowego. Nasza grupa będzie zwiedzała Cesarstwo od 20 sierpnia do 3 września 2020. Chcemy zmieścić się między zakończeniem Igrzysk Olimpijskich w Tokyo a końcem sezonu na wspinanie się na Fuji! W programie Japonii 2020 mamy po kolei: Tokyo, wspinaczkę na Fuji, Kyoto, Narę, Uji, Fushimi, Osakę, Himeji, Fukuokę, Nagasaki, Hiroshimę i Kamakurę. To aż 11 miast i jeden wulkan w ciągu 14 dni. Oj, będzie tempo! Takie wyjazdy lubimy najbardziej.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Japonii zapraszamy do kontaktowania się drogą mailową. 🙂 To nasz adres: kontakt@rakugaku.pl

W terminie 2-16 września 2019 pojechało z RakuGaku do Japonii 12 osób. Firma RakuGaku w osobie lektorki i pilota wycieczek, Ewy Strebeyko, świadczyła dla tej grupy usługi pilotowania wyjazdu oraz wsparcia językowego w postaci terenowych zajęć językowych i wsparcia tłumaczeniowego na miejscu.  Termin wrześniowy to wyjątkowo późno jak na nasze dotychczasowe wyjazdy, ale chcieliśmy, żeby przesunięcie wycieczki o miesiąc dało nam nieco ulgi od japońskich upałów. Udało nam się zrealizować program obejmujący: Tokyo (Shibuya, Shinjuku, Harajuku, Yoyogi, Ueno, Asakusa, Ryogoku, Tokyo Sky Tree, Tsukiji, Hamarikyu, Odaiba), wspinaczkę na Fuji, Kyoto (Gion, Ryoanji, Kinkakuji, Arashiyama, Sagano), Narę, Uji, Fushimi, Osakę, Himeji, Fukuokę, Nagasaki, Hiroshimę, Kamakurę oraz Nikko. To aż 12 miast w ciągu 14 dni. Oj, było intensywnie!

Zebraliśmy kilka opinii od naszych wyjazdowiczów:

Karolina M.: "Chyba najważniejsze żeby nie lekceważyć Fuji i kilka razy przemyśleć czy jest się gotowym. 😀 "

Julia D.: "Na pewno to dobry sposób na początek przygód z wycieczkami do Japonii; można się oswoić i przekonać ze tam naprawdę da się pojechać."

Karolina M.: "I też zaliczyć wszystkie obowiązkowe miejsca turystyczne, których raczej drugi raz nie będzie się chciało widzieć, ale raz się było i nic nas nie ominęło (np zamek Himeji, przepraszam Shiromaru chan) 🙂 "

Karolina H.: "Szalona podróż pełna przygód. Zobaczyła tyle, ile nie widziałam w czasie wszystkich podróży do anglii. Trochę rozrywki i trochę historii. No i Fuji, tylko dla odważnych. Bombowo!"

Iza P.: "Wyjazd niezapomniany. Świetni ludzie sprawiali, że atmosfera była luźna i przyjemna, a także można było liczyć na wzajemne wsparcie. Bardzo intensywny program, więc trzeba mieć dobre i wygodne buty i ubrania oraz zdecydowanie przygotować się na bolące nogi i upały, jakich się pewnie w życiu nie doświadczyło (temp. odczuwalna 40 stopni). Ale super było to, jak wiele się zobaczyło i dowiedziało i jak różnorodny był program, od świątyń, przez miejsca historyczne, do mekki dla mangowców. Dla mnie wielkim plusem było słuchanie historii, wierzeń i faktów od Ewy, bardzo przystępnie i zabawnie opowiadane, dawały pojęcie o kulturze, przeszłości i świecie, w którym się znaleźliśmy, dlatego polecam kolejnym wyjazdowiczom trzymanie się przewodniczki i słuchanie co ma do powiedzenia. Fuji zdecydowanie trzeba przemyśleć, jeśli nie ma się dobrej kondycji, ale doświadczenie niezapomniane. Trzeba też mieć na uwadze, że ma się mało czasu wolnego, bo program jest napakowany, a wracaliśmy do hosteli późno i zmęczeni, z pobudką rano następnego dnia. Dlatego jeśli ktoś woli spokojny wyjazd i dużo czasu na własne wypady, to będzie musiał odłączać się od grupy i rezygnować z niektórych atrakcji, ale to też można bez problemu robić, tylko wcześniej ustalić z resztą. Myślę, że wielkim plusem jest elastyczność takiego wyjazdu, że sami mogliśmy ustalać program i zmieniać rzeczy, bo wszystko organizowała i załatwiała osoba, z którą byliśmy, a nie odległe biuro. No i na koniec powiem, że Ewa jest świetną osobą o dużej wiedzy i doświadczeniu, więc przez cały wyjazd czułam się spokojnie i pewnie, bo nieważne jaka niespodziewana rzecz się stała, Ewa zawsze ogarniała! Zdecydowanie polecam :>"

Do obejrzenia galerii zdjęć zapraszamy pod adresem: https://www.facebook.com/pg/rakugaku.japonski.chinski/photos/?tab=album&album_id=1304531853057805

A jeśli chcielibyście pojechać z nami do Japonii w przyszłym roku to przyjmujemy zgłoszenia pod adresem kontakt@rakugaku.pl!

W sierpniu 2018 r. wyjechaliśmy we współpracy z Biurem Turystyki ORION na 11-dniowy wyjazd pn. "Japonia w Praktyce - od Edo do Neo-Tokyo". Pod naszą opieką pilocką zwiedzało Japonię szesnaścioro młodych ludzi i z tego, co potem słyszeliśmy, wszyscy byli bardzo zadowoleni! Odwiedziliśmy po kolei: Tokyo (Meiji Jingu, Asakusę, Roppongi i Tokyo Tower), górę Takao, Kamakurę, Kyoto (Kinkakuji, Ryoanji, targ Nishiki), Fushimi, Himeji, Shoshazan, Hiroshimę, Narę i ponownie Tokyo (Odaiba). Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć z wyjazdu (zdjęcia autorstwa Ewy Strebeyko):

 

« 1 z 102 »

 

Latem 2017 roku zorganizowaliśmy we współpracy z Biurem Turystyki ORION dwa wyjazdy do Japonii.


Japonia w Praktyce A, czyli wyjazd dla osób, które nigdy nie były w Japonii i pragną zobaczyć to, co każdy szanujący się turysta zobaczyć powinien, trwał 11 dni od 28 lipca do 7 sierpnia. Pojechało z nami 11 osób. Zwiedzaliśmy Tokyo, Kyoto, Narę, Kamakurę i Hiroshimę. Trochę dokuczał nam upał, ale za to nowych wrażeń i doświadczeń było mnóstwo!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

« 1 z 83 »

 


Japonia w Praktyce B to wyjazd przeznaczony dla osób, które w Japonii już były i podstawowe atrakcje zwiedziły. W 2017 roku trwał 12 dni od 6 do 17 sierpnia. Pojechało z nami 9 osób. Zwiedziliśmy Tokyo, Hakone, Osakę, Himeji, Okunoshimę, Nagasaki i Nikko. Wspięliśmy się na sam szczyt najwyższego wulkanu Japonii, Fuji oraz przejechaliśmy shinkansenami w sumie ponad 2500 km! To dopiero wyjazd!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

« 1 z 73 »

 

W 2016 roku zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do Japonii, na wyjazd Japonia A (dla osób, które jechały do Japonii po raz pierwszy) zgłosiło się 11 osób, a na wyjazd B (dla tych, którzy w Japonii już byli i chcieliby zwiedzić coś innego tym razem) - 5 osób. Całość trwała od 29 lipca do 18 sierpnia.

Od strony formalno-prawnej (opieka organizacyjna, szkolenie pilota, odpowiedzialność cywilna organizatora turystyki, ubezpieczenia) zgodziło się nas wesprzeć Biuro Turystyki ORION, które swoim wieloletnim doświadczeniem na rynku turystycznym pomogło nam zorganizować ten wyjazd bezpiecznie, solidnie i zgodnie z prawem. 🙂


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu Japonia A:

« 1 z 96 »

 


A to galeria zdjęć z wyjazdu Japonia B:

« 111 z 111 »

 


A tak wygląda nasza pamiątkowa tablica z wyjazdu 2016. 🙂

      

W terminie 7-17 sierpnia 2015 razem z RakuGaku pojechało do Japonii 11 osób, w tym 7 naszych studentów i 4 osoby spoza szkoły. Mieliśmy w grupie 2 osoby, które w ogóle nie uczyły się wcześniej j. japońskiego (i też dały radę :)).


Pamiątkowe wideo z wyjazdu, autorstwa uczestniczki, Dajany B., dziękujemy!

Na ścianie w RakuGaku wisi pamiątkowa tablica z wyjazdu. 🙂 Dzięki za wspólną super przygodę!