楽学 (rakugaku) - to słowo w języku japońskim nie istnieje, ale mimo to jest zrozumiałe dla Japończyków jako 楽に学ぶこと (raku ni manabu koto) czyli "przyjemne, łatwe uczenie się". To właśnie motto naszej szkoły, RakuGaku, która powstała w Warszawie w 2014 roku.

Jesteśmy przekonani, że nauka pod presją, w stresie nie ma sensu. Dlatego w RakuGaku motywujemy, ale nie dyscyplinujemy. Zachęcamy, ale nie zmuszamy. Bawimy, a nie karcimy. Sprawiamy, że nasi studenci sami chcą się u nas uczyć, wracać na kolejne semestry, przychodzić na warsztaty i dodatkowe konwersacje. Inwestujemy w lektorów, ponieważ to ich niepowtarzalne osobowości kształtują jakość zajęć. Tworzymy zgraną ekipę fascynatów języków i kultury Dalekiego Wschodu. Jakość i atmosfera to te atuty, które nas wyróżniają. DOŁĄCZ DO NAS!

W RakuGaku prowadzimy zajęcia z języków japońskiego, chińskiego i koreańskiego.

Organizujemy kursy indywidualne, grupowe oraz grupy dziecięce.

Nasze grupy liczą sobie 4-8 osób.

NIE WYMAGAMY PODPISYWANIA UMÓW KURSU - jesteśmy jedyną szkołą języków orientalnych, w której student może w każdym momencie zrezygnować z nauki - bez konsekwencji.

Siedziba szkoły mieści się w Warszawie, tuż przy metrze Politechnika. Tu odbywają się wszystkie nasze zajęcia.

Zawsze w cenie kursu zawarte są materiały do nauki, ale pomagamy też zamawiać podręczniki ze sklepów internetowych, doradzamy i wyszukujemy najtańsze opcje. 

Organizujemy warsztaty kulturowe oraz Festiwal Kultury Japońskiej Hanami, w wakacje nasi studenci jeżdżą do Japonii. 

Nasi lektorzy to Polacy, Japończycy i Chińczycy, native speakerzy, filolodzy, kulturoznawcy, metodycy i pasjonaci nauczania. 🙂

Ewa Strebeyko

Japonistka, lektor, właścicielka szkoły RakuGaku. Dzieciństwo spędziła częściowo w Japonii, języka japońskiego uczy od 16. roku życia. Tytuł magistra japonistyki uzyskała w 2009 r., oprócz zajęć w RakuGaku prowadzi również lektoraty na Politechnice Warszawskiej.

Maya Takeuchi

Ze szkołą RakuGaku związana od początku, pół-Japonka, pół-Polka. Oprócz nauczania japońskiego zajmuje się również muzyką i śpiewem. Jako native speaker prowadzi zajęcia dla grup średniozaawansowanych i uczy studentów radzić sobie wyłącznie po japońsku!

Magdalena Lipska

Japonistka, lektor japońskiego i angielskiego, w Japonii była wielokrotnie, m.in. na rocznym stypendium oraz na szkoleniu Fundacji Japońskiej dla nauczycieli j. japońskiego. Jej zapał udziela się uczniom, którzy chętnie kontynuują u niej naukę.

Vera Cheng

Tajwanka, native speaker języka chińskiego, z wykształcenia polonistka i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Udowadnia, że kontakty kulturowo-biznesowe między Polską a Chinami to doskonały powód, żeby podjąć naukę tego fascynującego języka.

Natalia Truszkowska

Koreanistka, zafascynowana Koreą od 2012 r. Chociaż dopiero zaczyna karierę lektorki, dała się już poznać pasjonatom kultury koreańskiej jako wspaniały nauczyciel. Zaraża swoimi pasjami i pomaga rozwijać zainteresowania. Kocha K-Pop i koreańskie kosmetyki.

Mai Endo

Japonka, posługująca się płynnie angielskim i trochę polskim. Wcześniej pracowała m.in. jako nauczycielka angielskiego w przedszkolu i stewardessa. W RakuGaku uczy przede wszystkim grupy dziecięce (już od 4 roku życia!), a nasze dzieci uwielbiają ją za milion pomysłów na zabawy z japońskim. 🙂

Zuzanna Olszewska

Multilingwistka - uczy w RakuGaku japońskiego i koreańskiego. Skończyła japonistykę, rok mieszkała w Japonii, obecnie kończy studia koreanistyczne. Uwielbia Pokemony i nieskromnie określa się ekspertem w temacie koreańskich seriali. Na zajęciach sypie ciekawostkami o języku i o życiu w Japonii.

Tinsey Huang

Tajwanka, native speaker języka chińskiego (mandaryńskiego, pismo tradycyjne oraz uproszczone), po polsku mówi w zasadzie płynnie. Kończy studia w Szkole Głównej Handlowej, gdzie ambitnie studiuje ekonomię w języku polskim. Studenci kochają ją za urok osobisty oraz budowanie na zajęciach takiej atmosfery, w której nikt nie boi się nauki chińskiego. 🙂

Wen-Yu Chen

Tajwanka, native speaker języka mandaryńskiego (pismo tradycyjne oraz uproszczone). Obecnie studentka studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej (inżynieria produkcji i zarządzanie). Uczy zarówno dzieci od 6 roku życia jak i dorosłych, również języka specjalistycznego (biznesowy, techniczny, itp), od poziomu A0 do C2 według zapotrzebowania studentów.

Kenji Miura

Japończyk, wcześniej mieszkał, studiował i pracował m.in. w Czechach i na Słowacji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, jednocześnie pisząc doktorat w języku polskim z zakresu językoznawstwa. Przez studentów ceniony za przygotowywane na zajęcia prezentacje multimedialne i wspólne tłumaczenie anime. 🙂

Martyna Pożywio

Japonistka i prawnik z wykształcenia, lektor japońskiego z zamiłowania. Najpierw wygrała konkurs krasomówczy i wyjechała na 2 tyg do Japonii w ramach programu Fundacji Japońskiej, potem spędziła jeszcze rok w Japonii na stypendium rządowym i zdała najwyższy certyfikat JLPT. O uczeniu japońskiego marzyła po cichu i właśnie od niedawna zaczęła to marzenie realizować. Z hobby poza pracą podaje japońskie musicale, bushi i Shinsengumi.

Aleksandra Widelska

Nasza niezastąpiona Office Lady, trzymająca ład w sprawach organizacyjnych, dbająca o terminowość wpłat, przepływ informacji i porządek w harmonogramie szkolnych zajęć. Zaskakuje siebie i japońskich lektorów tym, ile pamięta z czasów, kiedy uczyła się japońskiego. Poza RakuGaku działa jako ratownik (medyczny patrol na Pol'and'Rock), animator warsztatów dziecięcych i wolontariusz akcji "Medycy na Ulicy".

Opłacając zajęcia w RakuGaku i uczestnicząc w nich potwierdzacie Państwo, że zgadzacie się na przestrzeganie Regulaminu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym Regulaminem na stronie www.rakugaku.pl/regulamin.

UWAGA, nowy regulamin obowiązuje od 25 stycznia 2020.

 

Jesteśmy w centrum Warszawy!

Napisz do nas!

Dane kontaktowe:

kontakt@rakugaku.pl
+48 531 303 521
+48 600 437 362

Dane firmy:

RakuGaku Ewa Strebeyko
ul. Jaworzyńska 11/7
00-634 Warszawa
NIP: 526-286-79-32
REGON: 147411628

nr konta: 79 1050 1025 1000 0092 0138 9567 (ING Bank Śląski)