Nowa normalność w RakuGaku

Od 1 lipca częściowo przywracamy możliwość realizowania zajęć stacjonarnie, w naszej siedzibie w Warszawie. Chociaż oczywiście nadal większość zajęć prowadzimy zdalnie.

Ponieważ jako prywatna szkoła językowa mieścimy się gdzieś pomiędzy przepisami dotyczącymi przedsiębiorców, szkół publicznych, uczelni i punktów usługowych – staramy się wypośrodkować standardy, których będziemy przestrzegali tak, żeby sprostać wymogom GIS i odpowiednich ministerstw.

W związku z tym informujemy, że:

1. powierzchnie dotykowe w szkole są dezynfekowane codziennie lub po każdych zajęciach w przypadku kilku grup dziennie. Mowa tu w szczególności o klamkach, domofonie, blatach stołów, kserokopiarce, etc.

2. każda osoba wchodząca do szkoły musi obowiązkowo zdezynfekować ręce dostępnym przy wejściu płynem dezynfekującym lub umyć je dokładnie mydłem w łazience.

3. zmierzyliśmy nasze sale zajęciowe i ograniczamy liczbę studentów, którzy mogą w nich przebywać do:
1 osoby w sali 月 (pow. 6m2)
2 osób w sali 金 (pow. 10,5m2)
4 osób w sali 中 (pow. 17,3m2)
5 osób w sali 本 (pow. 22,8m2)
dodatkowo w każdej z tych sal może przebywać lektor.

4. sale zajęciowe i cała szkoła będą regularnie wietrzone w ciągu dnia

5. zachęcamy do przebywania na zajęciach w maseczce lub półprzyłbicy, jeśli to możliwe. Przezroczyste półprzyłbice będą dostępne w szkole nieodpłatnie, można je wypożyczyć na zajęcia pod warunkiem zdezynfekowania ich po użyciu

6. zachęcamy do płatności przelewem lub kartą płatniczą zbliżeniowo

7. prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie w zajęciach zdalnie, jeśli macie Państwo objawy grypowe (gorączka, kaszel, duszności), podejrzewacie, że mogliście mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub zostaliście objęci kwarantanną

Wierzymy, że tylko uczciwe przestrzeganie powyższych zasad wraz z zachowaniem zdrowego rozsądku i dystansu (nie tylko do innych wokół, ale też do siebie samych i do koronawirusa, i w ogóle do życia 😛 ) pozwoli nam na nowo stworzyć szkolną rzeczywistość. 

Powrót