Nihao, Zhongguo! – chiński cykl filmowy

Zapraszamy wszystkich chętnych na cykl pokazów filmowych pod nazwą „Nihao, Zhongguo! 你好中囯!”, które prowadzić będzie w RakuGaku nasza lektorka j. chińskiego, sinolog, p. Karolina Lewalska.

To nowość w RakuGaku, ale liczymy, że sprawdzona formuła DKF’u (dyskusyjnych klubów filmowych) może się sprawdzić również przy poznawaniu kultury chińskiej i realiów życia w Chinach.

Ideą cyklu jest pokazanie gościom wartościowych filmów chińskich zajmujących się tematyką kulturowo-społeczno-historyczną, przybliżenie sylwetek reżyserów oraz pokazanie na przykładzie filmu jak dany temat czy problem jest traktowany w Chinach. Chcemy w ten sposób zapoznać naszych studentów i gości z wybranymi problemami, z którymi boryka się społeczeństwo chińskie.

Planujemy cztery pokazy filmowe w ciągu jesieni i zimy 2019/2020, nie wykluczamy przedłużenia cyklu, jeśli nasze spotkania będą cieszyły się Waszym uznaniem. Filmy będziemy pokazywali w siedzibie RakuGaku, przy ul. Jaworzyńskiej 11 lok. 7 w Warszawie.

Limit uczestników: 15 osób,
Język filmu: chiński z podpisami angielskimi lub polskimi,
Dystrybucja filmu: publicznie dostępne edycje online lub dvd,
Koszt udziału w wykładzie i dyskusji około filmowej: 15 zł od osoby przy czym studenci RakuGaku biorą udział za darmo ♥
Zapisy: za pośrednictwem portalu Facebook lub mailowo: kontakt@rakugaku.pl

PIERWSZA CZĘŚĆ CYKLU JUŻ 16 LISTOPADA, o godz. 15:00

Na pierwszym spotkaniu zaprezentujemy Wam wyjątkowy film znanego chińskiego reżysera Zhanga Yimou – „Żyć!” 《活着》.

opis na stronie Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBy%C4%87-1994-106165
trailer w serwisie YouTube: https://youtu.be/IhRgMU0wyB8

“我什么都不图,就图跟你过个安生日子” / „Niczego więcej nie pragnę. Jedyne czego chcę to żyć spokojnie u twojego boku.” – Jiazhen

Gdy Xu Fugui przegrał w kości cały majątek, nikt nawet nie przypuszczał, że zdarzenie to ocali życie jego, żony Jiazhen i córki Fengxia. Jak nasi bohaterowie, niegdyś posiadacze ziemscy, poradzą sobie żyjąc na skraju nędzy w kraju targanym wojnami, gdzie stare tradycje mieszają się z nowoczesnością? Jak burzliwa historia drugiej połowy XX wieku wpłynęła na losy przeciętnej chińskiej rodziny?

Projekcja poprzedzona będzie krótkim wykładem, który przybliży sylwetkę reżysera i tło historyczne oraz kulturowe filmu. Po seansie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w dyskusji.

Powrót