Nihao Zhongguo, część II!

Pierwsza część cyklu spotkań z kinem chińskim spotkała się z Waszym uznaniem, dlatego już w tym miesiącu zapraszamy Was na część drugą! 🙂

Cykl pokazów filmowych pod nazwą „Nihao, Zhongguo! 你好中囯!” prowadzi w RakuGaku nasza lektorka j. chińskiego, sinolog, p. Karolina Lewalska.

Ideą cyklu jest pokazanie gościom wartościowych filmów chińskich zajmujących się tematyką kulturowo-społeczno-historyczną, przybliżenie sylwetek reżyserów oraz pokazanie na przykładzie filmu jak dany temat czy problem jest traktowany w Chinach. Chcemy w ten sposób zapoznać naszych studentów i gości z wybranymi problemami, z którymi boryka się społeczeństwo chińskie.

Filmy pokazujemy i dyskutujemy na ich temat w siedzibie RakuGaku, przy ul. Jaworzyńskiej 11 lok. 7 w Warszawie.

Limit uczestników: 15 osób,
Język filmu: chiński z podpisami angielskimi lub polskimi,
Dystrybucja filmu: publicznie dostępne edycje online lub dvd,
Koszt udziału w wykładzie i dyskusji około filmowej: 15 zł od osoby przy czym studenci RakuGaku biorą udział za darmo ♥
Zapisy: za pośrednictwem portalu Facebook lub mailowo: kontakt@rakugaku.pl

DRUGA CZĘŚĆ CYKLU 18 STYCZNIA, o godz. 15:00.

W Nowym Roku zapraszamy na wyjątkowy komediodramat „Latający dom spokojnej starości” 《飞越老人院》 w reżyserii Zhanga Yanga.

Ge jest emerytowanym kierowcą autobusu. Jego syn z pierwszego małżeństwa nie odzywa się do niego, a zmarła sześć miesięcy temu druga żona zapisała ich mieszkanie swojemu synowi. Pozostawiony samemu sobie bohater postanawia zatrzymać się u starego przyjaciela Zhou, który mieszka w domu opieki. Czy Ge odnajdzie się w nowych realiach?
Rodzina, będąca wg. tradycji konfucjańskiej najmniejszą komórką w organizmie państwa zmaga się z konsekwencjami prowadzonej przez lata polityki społecznej i ekonomicznej. Jak zmienił się tradycyjny konfucjański model rodziny? I jak zmiany te dotykają ludzi starszych?

Projekcja poprzedzona będzie krótkim wykładem, który przybliży sylwetkę reżysera i tło historyczne oraz kulturowe filmu. Po seansie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w dyskusji.

Szczegóły filmu: www.filmweb.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1237312723140021/

Powrót