Lutowe warsztaty Kiri-e

RakuGaku zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na warsztaty sztuki wycinania obrazów kiri-e.

Kiri-e (切り絵) to po japońsku „wycięty obraz” i faktycznie oznacza po prostu wycinankę. Ale na tym prostota się kończy, ponieważ kiri-e są niezwykle szczegółowe, dokładne, wręcz ażurowe i z tego powodu ich wykonanie często wymaga wielu godzin żmudnej pracy wyjątkowo ostrym nożykiem do papieru. Nasze warsztaty poprowadzi Rina Papadopulu, znawczyni wielu aspektów kultury japońskiej (m.in. kimon, sztuki kitsuke, ceremonii herbacianej, japońskich słodyczy wagashi i in.) oraz twórczyni Kirin Kirie.
Organizatorzy zapewniają dla wszystkich uczestników niezbędne narzędzia, czyli nożyki, papier, podkładki, wzory i instruktaże, nie musicie Państwo niczego ze sobą przynosić.

-> Udostępniamy 10 miejsc na warsztaty.
-> Udział w warsztatach kosztuje 40 zł od osoby, płatne gotówką na miejscu przed rozpoczęciem warsztatu.
-> Lektorzy i studenci RakuGaku mogą wziąć udział za darmo
-> Aby się zapisać na warsztat należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres kontakt@rakugaku.pl. W trakcie potwierdzania zapisu będziemy prosili o podanie numeru telefonu kontaktowego oraz o informację, czy byliście już Państwo wcześniej na warsztatach p. Papadopulu.
-> Alternatywną metodą zapisu dla osób niekorzystających z Facebook’a jest kliknięcie „Wezmę udział” w wydarzeniu na Facebook’u, pojawi się wtedy okienko z dwoma pytaniami (o wcześniejszy udział w warsztatach p. Riny i o numer telefonu) – należy odpowiedzieć na te pytania i kliknąć „Zarezerwuj”. Jeśli w okienku z pytaniami klikniecie Państwo „anuluj”, Facebook oznaczy Państwa jako biorących udział w wydarzeniu, ale nie zarezerwuje dla Was miejsca (UWAGA, nie będzie to równoznaczne z zapisem na warsztat).
-> Dla osób, które miały już do czynienia z podstawami kiri-e przygotujemy trudniejsze wzory. 🙂
-> W razie konieczności rezygnacji z warsztatu prosimy o informację mailową (kontakt@rakugaku.pl) lub telefonicznie pod numerem 600-437-362
-> Zastrzegamy sobie prawo do odmowy uczestnictwa w warsztatach dzieciom, dla których posługiwanie się ostrym narzędziem byłoby zagrożeniem zdrowia i życia. Zalecany wiek dziecka, od którego z reguły dzieci nie mają już problemu z udziałem w warsztatach kiri-e to 12 lat.

Warsztaty odbędą się w siedzibie szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńskiej 11/7 (przy metrze Politechnika) 22 lutego 2020, w sobotę i potrwają około 3h (15:00-18:00).

Zapraszamy do zgłaszania się na warsztaty kiri-e w RakuGaku!
Informacja na Facebook’u: Kiri-e w RakuGaku

Powrót