Kaidankai 2019

Jak co roku, już po raz piąty, zapraszamy wszystkich odważnych na spotkanie z japońskimi opowieściami o duchach, klątwach, zjawach i upiorach.

 
Kaidankai to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące halloweenowy termin pod koniec października z japońską tradycją 百物語怪談会 czyli spotkań, podczas których opowiadano 99 przerażających historii o duchach, po każdej z nich gasząc jedną ze stu świec. Legenda głosi, że jeśli opowiedziano by wszystkie 100 historii i zgaszono ostatnią świecę, to historie te po kolei zaczęły by dziać się naprawdę…
 
W RakuGaku, w piątkowy wieczór przed Świętem Zmarłych, czyli 25 października, zapraszamy Was na:
20:00 – 21:00 – prezentację multimedialną na temat japońskich zainteresowań historiami o duchach oraz japońskich nocnych spotkań z dreszczykiem, „Kaidankai”
21:00 – 23:00 – nasze autorskie „Kaidankai” podczas którego będziemy opowiadali historie o duchach, klątwach i upiorach, tradycyjne japońskie, ale nie tylko, bo opowiemy Wam też o kilku przerażających współczesnych japońskich miejskich legendach a od Was może usłyszymy jakieś historie niesamowite z polskiego podwórka? Po każdej historii będziemy gasili jedną świeczkę w sąsiednim pomieszczeniu i postaramy się nie zgasić ostatniej…
 
Kilka zasad Kaidankai:
1) wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na wielkość naszego lokalu, liczbę uczestników ograniczamy do 40 osób, więc uprzejmie prosimy o rejestrowanie uczestnictwa w wydarzeniu na stronie www.evenea.pl/event/kaidankai2019 i zgłaszanie zmiany planów / braku możliwości pojawienia się na wydarzeniu mailowo na adres: kontakt@rakugaku.pl.
2) odradzamy udział małych dzieci i osób o słabych nerwach, dzieci, które mimo to chciałyby przyjść, zapraszamy koniecznie z opiekunem.
3) nie bierzemy odpowiedzialności prawnej za to, co może się wydarzyć niewytłumaczalnego w czasie Kaidankai i po nim. Podobno powrót z naszej imprezy bywa emocjonujący i towarzyszą mu dziwne zjawiska…
Wydarzenie odbędzie się 25.10.2019 (w piątek) w godz. 20:00-23:00, w naszej siedzibie przy ul. Jaworzyńskiej 11 lok. 7 w Warszawie (kliknij, żeby zobaczyć lokalizację na mapie Google).
Zapisy: www.evenea.pl/event/kaidankai2019/ (udział jest bezpłatny, limit osób: 40)
Facebook: https://www.facebook.com/events/2465991597058598/
Powrót