Chodźcie z nami na Hanami!
一緒に花見しましょう!

Chodźcie z nami na Hanami!
一緒に花見しましょう!

Zapraszamy serdecznie na jedyny w Warszawie plenerowy festiwal kultury japońskiej Hanami, który odbywa się co roku w maju, w 2020 roku w nowej lokalizacji w Parku Agrykola! Przy kwitnących japońskich wiśniach w tym roku wyjątkowo w ostatnią niedzielę przed majówką spotkają się tłumnie pasjonaci kultury japońskiej żeby świętować kwitnienie sakur!

「花見」とは、毎年の4月・5月ごろ、ワルシャワの公園で主催させていただく日本文化フェスティバルです。2020年からは場所がアグリコラ公園に変更されました。今年は四月の最後の日曜日にアグリコラ公園の桜の木の近くで日本文化が興味である人々がワークショップなどで花見を楽しめます。満開の桜の隣に家族や友達と一緒に遊びましょう!

 

ORGANIZATOR
HANAMI 2020:

Dowiedz się więcej: Fundacja Ikigai


LOKALIZACJA
HANAMI 2020:

Park Agrykola, Warszawa

HANAMI 2020
26 kwietnia 2020, niedziela, godz. 10:00
Park Agrykola, Warszawa

2020年度「花見」
4月26日(日)、ごぜん10時~
アグリコラ公園、ワルシャワ


Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Hanami w Warszawie, wprowadzamy w tym roku dwie ważne zmiany. Pierwsza zmiana to zmiana formalna - Ewa Strebeyko, pomysłodawczyni Festiwalu Hanami i jego organizatorka od 2010 roku najpierw z ramienia szkoły Sakura, potem jako szkoła RakuGaku, połączyła w tym roku siły z trzema znawczyniami kultury japońskiej, p. Riną Papadopulu, p. Kingą Owczarską i p. Katarzyną Górską i razem założyły Fundację Ikigai, której celem statutowym jest organizacja wydarzeń i festiwali promujących kulturę japońską w Polsce - w tym przede wszystkim organizacja Hanami.
Druga zmiana dotyczy lokalizacji. Ponieważ Master Plan Pole Mokotowskie uniemożliwia organizację imprez na Polu Mokotowskim a dodatkowo park ten będzie planowo w latach 2020-2021 przechodził rewitalizację, przenosimy Festiwal Hanami w bardziej przyjazne miejsce - do Parku Agrykola. W tym roku, w niedzielę 26 kwietnia, zapraszamy Państwa na taras u podnóża schodów do Zamku Ujazdowskiego, między Trasą Łazienkowską a ulicą Agrykola. Rośnie tam 10 szt. japońskich wiśni sakura, trzymamy kciuki, żeby podczas Festiwalu Hanami drzewka te przepięknie nam kwitły!
Wracamy w tym roku do festiwalowej formuły Hanami - przygotujemy dla Państwa stoiska wystawców, warsztaty, sklepiki no i oczywiście bogaty program atrakcji na festiwalowej scenie. Zapraszamy serdecznie!

花見フェスティバルは今年、10周年を迎えます。大きい変更を二つさせていただきます。ストレベイコ・エヴァは2010年の最初の花見からずっとこのフェスティバルを主催して、今年から日本文化の専門家の三人と力を合わせて、「生きがい」財団を設立いたしました。「生きがい」財団の主たる目的事業は日本文化のイベント・フェスティバルなどを主催することとなっております。特に「花見」フェスティバルを主催することは第一の生きがいになっております。^^
更に、2020年度から「花見」フェスティバルの場所も移動させていただきます。今までのポレ・モコトフスキェ公園は今年からリノベーションが行われる予定があり、フェスティバルを行うのが難しくなってきますため、ワルシャワの別の公園で「花見」を行うことになりました。アグリコラ公園というのはワジェンキ公園とアグリコラ通りと隣で桜の木が10本植えてあるきれいな所でございます。桜の木が綺麗に咲いてくれるのを楽しみにしております!
今年は前の「花見」のようにピクニックじゃなくて、フェスティバルの形にさせていただきます。舞台を建てて音楽や踊り、武道、試し切り、弓道なとのプレゼンテーションを用意し、周りにワークショップ、手作り製品や日本料理などの屋台をいくつか用意いたします。
どうぞ、皆さんも友達や家族とご一緒に「花見」フェスティバルへお立ち寄りください!


CHODŹCIE Z NAMI NA HANAMI! 一緒に花見しましょう!


Patroni honorowi Hanami 2020:

 

Sponsorzy Hanami 2020:

 

Wystawcy Hanami 2020:

 

ORGANIZATOR
HANAMI 2019:


LOKALIZACJA
HANAMI 2019:

Sakura Park
Pole Mokotowskie, Warszawa

 

HANAMI 2019
w okresie kwitnienia wiśni sakura
Sakura Park, Pole Mokotowskie, Warszawa

2019年度「花見」
開花期間中
桜パーク 、ポレ・モコトフスキェ公園、ワルシャワ


HANAMI w Japonii to stara tradycja piknikowania pod kwitnącymi drzewami sakura (wiśni japońskich).

W tym roku chcąc powrócić do tej tradycji, organizator dotychczasowych edycji Festiwalu Hanami rezygnuje z formuły festiwalowej tego wydarzenia i zaprasza do piknikowania pod kwitnącymi sakurami w Sakura Park na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Dla pierwszych 150 osób, które pojawią się w Sakura Parku w okresie kwitnienia wiśni sakura i udostępnią na Facebooku lub Instagramie zdjęcie przedstawiające spotkanie z przyjaciółmi lub piknikowanie pod sakurami, otagowane #hanami2019 oraz #hanamirakugaku, mamy prezenty pamiątkowe w postaci wachlarza papierowego na bambusowym stelażu oraz złotych naklejek do samodzielnego ozdobienia sobie tego wachlarza. 🙂 Dodatkowo te same 150 osób otrzyma od nas karty klubu Katta, o którym szczegóły udostępnimy w najbliższym czasie. 🙂

Aby otrzymać od nas prezenty z Hanami 2019 należy:
1) być w Sakura Parku w czasie kwitnienia wiśni sakura (lokalizacja: https://goo.gl/maps/9TzzP8kiyNxSWo1f9)
2) zrobić pamiątkowe zdjęcie, które będzie przedstawiało piknikowanie pod sakurami / spotkanie z przyjaciółmi pod sakurami
3) upublicznić to zdjęcie na Facebooku lub Instagramie z hastagami #hanami2019 oraz #hanamirakugaku (dwa hashtagi jednocześnie do jednego zdjęcia)
4) zmieścić się w grupie pierwszych 150 osób, które zrealizują punkty 1-3
5) zgłosić się po odbiór wachlarza, naklejek i karty Katta albo w dniu 5 maja (niedziela) do Sakura Parku o godz. 14:00, albo w ciągu kolejnego tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30-20:00 do siedziby szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńską 11 lok. 7 (lokalizacja: https://goo.gl/maps/pNm3cgQaE9qEVDPa6)

Jednocześnie informujemy, że planowane pierwotnie warsztaty ogłaszane w informacjach do dnia 3 maja, odbędą się w miarę możliwości w szkole RakuGaku w ciągu najbliższych miesięcy, a osoby, które będą miały kartę Katta i wachlarz Hanami 2019, będą miały prawo do DARMOWEGO UDZIAŁU w warsztatach z cyklu HANAMI 2019. 🙂 Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach RakuGaku lub zapisania się na newsletter naszej szkoły (wchodząc na naszą stronę www.rakugaku.pl ), żeby nie umknęły Wam informacje o warsztatach kulturowych w naszej szkole!


CHODŹCIE Z NAMI NA HANAMI! 一緒に花見しましょう!


Patroni honorowi Hanami 2019:

Muzeum Manggha
Muzeum Azji i Pacyfiku

Hanami 2018
8 maja 2018 roku, Pub Lolek,
Pole Mokotowskie, Warszawa

Edycja Festiwalu Hanami 2018 przerosła wszelkie oczekiwania organizatorki oraz zarządu goszczącego nas pubu Lolek. Według statystyk wejścia odwiedziło nas tego dnia ponad 3000 osób, żeby podziwiać bardzo bogaty program występów i wiele fascynujących stoisk rękodzielniczo-sprzedażowych

Thank you for being with us at Pole Mokotowskie, Warsaw! Hanami 2018 gathered over 3000 people in Pub Lolek, which was far beyond our expectations. There were many beautiful shows on the scene and plenty of artisan and shopping stands.

皆さん、ワルシャワのポレ・モコトフスキェの花見フェスティバルにいらっしゃって誠に有難うございました!

Relacja z Hanami 2018:


Występ Julii Bernard na Hanami 2018:


Pokaz tameshigiri na Hanami 2018:

Hanami 2017
7 maja 2017 roku, Klub Iskra,
Pole Mokotowskie, Warszawa

Dziękujemy, że pomimo chłodnej, deszczowej pogody, spotkaliście się z nami na warszawskim Polu Mokotowskim w klubie Iskra, aby świętować kwitnienie japońskich wiśni sakura!

Thank you for being with us at Pole Mokotowskie, Warsaw, despite of bad, rainy weather. Thank you for celebrating sakura cherry blossom in Warsaw!

皆さん、寒くて雨の日でもワルシャワのポレ・モコトフスキェの花見フェスティバルにいらっしゃって誠に有難うございました!

Relacja z Hanami 2017 w języku japońskim i angielski, iYuta Channel:


Promo Hanami 2017 na YouTube:

Hanami 2016
8 maja 2016, Aleja Sakur,
Pole Mokotowskie, Warszawa

8 maja 2016 roku spotkaliśmy się w dość licznym gronie na warszawskim Polu Mokotowskim, żeby świętować kwitnienie japońskich wiśni sakura oraz poznawać uroki tradycyjnej i współczesnej kultury japońskiej. Po raz pierwszy od 2011 roku dopisała nam pogoda, było piękne słońce, co zachęciło tłumy miłośników Japonii do odwiedzenia nas pod kwitnącymi wiśniami! 
Edycja 2016 organizowana była przez szkołę języka japońskiego RakuGaku pod patronatem honorowym Ambasady Japonii oraz dzięki pomocy sponsora głównego, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Dziękujemy, że byliście tam z nami!

Relacja z Hanami 2016 w języku japońskim i angielskim, iYuta Channel:


Wideowspomnienie naszej studentki z Hanami 2016:


Nagranie występu grupy Omona Team Poland z Hanami 2016:

Hanami 2015
10 maja 2015, Aleja Sakur,
Pole Mokotowskie, Warszawa

10 maja 2015 r. na Polu Mokotowskim odbył się plenerowy Festiwal Kultury Japońskiej Hanami 2015. Pomimo zmiennej, przelotnie deszczowej pogody, odwiedziło nas około pół tysiąca fascynatów kultury japońskiej, dla których przygotowaliśmy stoiska, pokazy, występy, gry i konkursy. Współorganizatorami tej edycji Festiwalu byli grupa artystyczna Yorokobi no Koen oraz Stowarzyszenie Animatsuri.

Wideorelacja z Hanami 2015: