Warsztaty Kiri-e w RakuGaku

Kiri-e (切り絵) oznacza po japońsku „wycięty obraz” i faktycznie oznacza po prostu wycinankę. Ale na tym prostota się kończy, ponieważ kiri-e są niezwykle szczegółowe, dokładne, wręcz ażurowe i z tego powodu ich wykonanie często wymaga wielu godzin żmudnej pracy wyjątkowo ostrym nożykiem do papieru. Nasze warsztaty poprowadzi Rina Papadopulu, znawczyni wielu aspektów kultury japońskiej (m.in. kimon, sztuki kitsuke, ceremonii herbacianej, japońskich słodyczy wagashi i in.) oraz twórczyni Kirin Kirie.

Organizatorzy zapewniają dla wszystkich uczestników niezbędne narzędzia, czyli nożyki, papier, podkładki, wzory i instruktaże, nie musicie Państwo niczego ze sobą przynosić.

Ponieważ spodziewamy się dużego zainteresowania, PROWADZIMY ZAPISY MAILOWE NA WARSZTATY. Prosimy o przesłanie maila z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu oraz informacją, że zgłaszają się Państwo na warsztaty kiri-e ORAZ CZY BĘDĄ PAŃSTWO NA TAKICH WARSZTATACH PO RAZ PIERWSZY CZY JEST TO PAŃSTWA KOLEJNE JUŻ SPOTKANIE Z KIRIE na adres kontakt@rakugaku.pl.

Informujemy, że na warsztaty przyjmiemy pierwsze 10 osób, które się zgłoszą. Kolejne 10 osób będzie na liście rezerwowej, która zostanie w przeddzień warsztatów zweryfikowana (poprosimy wówczas o potwierdzenie obecności tych z Państwa, którzy będą w pierwszej 10-tce i jeśli ktoś da znać, że nie będzie jednak mógł przyjść – zaprosimy na to miejsce pierwszą osobę z listy rezerwowej).

Co do uczestnictwa dzieci – zastrzegamy prawo do odmowy uczestnictwa w warsztatach dzieciom, dla których posługiwanie się ostrym narzędziemy byłoby zagrożeniem zdrowia i życia.

Warsztaty odbędą się w siedzibie szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńskiej 11/7 (przy metrze Politechnika), potrwają około 2h (15:00-17:00). Udział w warsztatach jest płatny 20 zł od osoby. Studenci szkoły RakuGaku mają wstęp za darmo.

Zapraszamy do zgłaszania się na warsztaty kiri-e w RakuGaku!
>>> kontakt@rakugaku.pl <<<

(prawa autorskie do grafiki wydarzenia posiadają właściciela bloga Ale Piękny Świat: https://alepieknyswiat.pl/2015/11/kiri-e-czyli-japonskie-wycinanki.html?fbclid=IwAR0E0lBLnXTxFAWlNQfDoHcN5E4kyr3DOTwsliWnPV-F1PmLj-56jQ1fBQw)

 

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://web.facebook.com/events/259487801585241/

Powrót