Marcowe warsztaty Kiri-e w RakuGaku

Szkoła Języków Orientalnych RakuGaku zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na warsztaty sztuki wycinania obrazów kiri-e.

Kiri-e (切り絵) oznacza po japońsku „wycięty obraz” i faktycznie oznacza po prostu wycinankę. Ale na tym prostota się kończy, ponieważ kiri-e są niezwykle szczegółowe, dokładne, wręcz ażurowe i z tego powodu ich wykonanie często wymaga wielu godzin żmudnej pracy wyjątkowo ostrym nożykiem do papieru. Nasze warsztaty poprowadzi Rina Papadopulu, znawczyni wielu aspektów kultury japońskiej (m.in. kimon, sztuki kitsuke, ceremonii herbacianej, japońskich słodyczy wagashi i in.) oraz twórczyni Kirin Kirie.
Organizatorzy zapewniają dla wszystkich uczestników niezbędne narzędzia, czyli nożyki, papier, podkładki, wzory i instruktaże, nie musicie Państwo niczego ze sobą przynosić.

-> Udostępniamy 10 miejsc na warsztaty.
-> Udział w warsztatach kosztuje 30 zł od osoby, płatne gotówką na miejscu przed rozpoczęciem warsztatu.
-> Lektorzy i studenci RakuGaku mogą wziąć udział za darmo, ale obowiązuje ich również rezerwacja biletu w serwisie evenea.pl.
-> Dopełnieniem rezerwacji miejsca jest przesłanie maila na adres kontakt@rakugaku.pl z informacją, czy byliście Państwo już kiedyś na warsztatach Riny. Dla osób, które biorą udział po raz kolejny, przygotujemy trudniejsze wzory. 🙂
-> W razie konieczności rezygnacji z warsztatu prosimy o informację mailową (kontakt@rakugaku.pl) lub telefonicznie pod numerem 600-437-362
-> Zastrzegamy sobie prawo do odmowy uczestnictwa w warsztatach dzieciom, dla których posługiwanie się ostrym narzędziemy byłoby zagrożeniem zdrowia i życia. Zalecany wiek dziecka, od którego z reguły dzieci nie mają już problemu z udziałem w warsztatach kiri-e to 12 lat.

Warsztaty odbędą się w siedzibie szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńskiej 11/7 (przy metrze Politechnika) 16 marca 2019 w sobotę i potrwają około 2,5h (17:30-20:00).

Zapraszamy do zgłaszania się na warsztaty kiri-e w RakuGaku!
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/412901592587804/
Rezerwacje udziału przyjmujemy pod adresem: http://www.kirie.evenea.pl

Powrót