Ikebana w RakuGaku

Oto kolejny niesamowity warsztat kulturowy w RakuGaku!

Miłośników kwiatów, florystyki, estetyki, designu, wzornictwa i sztuki koniecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kulturowe w naszej szkole. Będą to warsztaty ikebany, czyli japońskiej sztuki tworzenia kompozycji kwiatowych. Podczas gdy zachodnia florystyka ceni bogactwo kwiatów i zieleni, japońska ikebana wyżej stawia prostotę form i harmonię kształtów. Często można spotkać kompozycje ikebany złożone zaledwie z kilku elementów, ale zachwycające i inspirujące wzajemną relacją prostych, wysublimowanych linii gałązek i liści. Historia ikebany sięga w Japonii okresu Kamakura, a jej rozkwit przypadł na okres Muromachi (XV w.). Nasze warsztaty poprowadzi p. Rina Papadopulu, która szkoliła się w tej sztuce w szkole Nihon Koryu w Kyoto.
 
Zapraszamy w sobotę 27 lipca na godzinę 14:00 do szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńską 11 lok. 7.
Warsztat potrwa około 3 godzin (część teoretyczna – prezentacja źródeł, historii, dostępnej bibliografii i albumów / część praktyczna – przygotowanie własnej prostej kompozycji ze świeżych kwiatów z możliwością zabrania swojego dzieła do domu).
 
Ze względu na koszt świeżych kwiatów oraz narzędzi i naczyń sprowadzonych specjalnie z Japonii + dodatkowego wyposażenia umożliwiającego zabranie swojej kompozycji do domu po warsztatach, koszt uczestnictwa w warsztacie to 110 zł.
Limit uczestników – 6 osób (kiedy skończą się wolne miejsca, wyłączymy formularz zgłoszeniowy na stronie www.rakugaku.pl/ikebana).
Wydarzenie na Facebook’u:
 

Płatność za uczestnictwo powinna zostać opłacona najpóźniej 3 dnia roboczego po dniu, w którym nastąpiło zgłoszenie, nie później niż w dniu warsztatu, gotówką lub przelewem na konto szkoły: 79 1050 1025 1000 0092 0138 9567 (ING Bank Śląski, RakuGaku Ewa Strebeyko). Na życzenie uczestnika warsztatu szkoła wystawi fakturę, pod warunkiem, że uczestnik w formularzu zapisu poda dane fakturowe.

Rezygnacje z zapisów przyjmujemy mailowo:

Rezygnacje z zapisów przyjmujemy mailowo: kontakt@rakugaku.pl
W razie rezygnacji do 23 lipca włącznie – zwracamy 100% kosztu
W razie rezygnacji od 24 do 26 lipca – zwracamy 50% kosztu
W razie rezygnacji w dniu warsztatów – nie zwracamy kosztu uczestnictwa


ZAPISY PRZYJMUJEMY TYLKO ZA POŚREDNICTWEM PONIŻSZEGO FORMULARZA:

Imię i nazwisko (wymagane):
Adres email (wymagane):
Numer telefonu (wymagane):

Uwagi, pytania:

Powrót