Chodźcie z nami na Hanami!
一緒に花見しましょう!

RakuGaku jest organizatorem jedynego w Warszawie plenerowego pikniku z kulturą japońską Hanami, który odbywa się co roku w maju w parku Pole Mokotowskie! Pod kwitnącymi japońskimi wiśniami w pierwszą niedzielę po majówce spotykają się tłumnie pasjonaci kultury japońskiej żeby świętować kwitnienie sakur!
「花見」とは、「ラクガク」東洋言語学校が毎年、ワルシャワのポレ・モコトフスキェ公園で主催させていただく日本文化フェスティバルです。五月のゴルデンウィークの日曜日にポレ・モコトフスキェの桜並木の近くで日本文化が興味である人々がワークショップなどで花見を楽しめます。満開の桜の隣に家族や友達と一緒に遊びましょう!

 

ORGANIZATOR
HANAMI 2019:


LOKALIZACJA
HANAMI 2019:

Sakura Park
Pole Mokotowskie, Warszawa

 

HANAMI 2019
w okresie kwitnienia wiśni sakura
Sakura Park, Pole Mokotowskie, Warszawa

2019年度「花見」
開花期間中
桜パーク 、ポレ・モコトフスキェ公園、ワルシャワ


HANAMI w Japonii to stara tradycja piknikowania pod kwitnącymi drzewami sakura (wiśni japońskich).

W tym roku chcąc powrócić do tej tradycji, organizator dotychczasowych edycji Festiwalu Hanami rezygnuje z formuły festiwalowej tego wydarzenia i zaprasza do piknikowania pod kwitnącymi sakurami w Sakura Park na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Dla pierwszych 150 osób, które pojawią się w Sakura Parku w okresie kwitnienia wiśni sakura i udostępnią na Facebooku lub Instagramie zdjęcie przedstawiające spotkanie z przyjaciółmi lub piknikowanie pod sakurami, otagowane #hanami2019 oraz #hanamirakugaku, mamy prezenty pamiątkowe w postaci wachlarza papierowego na bambusowym stelażu oraz złotych naklejek do samodzielnego ozdobienia sobie tego wachlarza. 🙂 Dodatkowo te same 150 osób otrzyma od nas karty klubu Katta, o którym szczegóły udostępnimy w najbliższym czasie. 🙂

Aby otrzymać od nas prezenty z Hanami 2019 należy:
1) być w Sakura Parku w czasie kwitnienia wiśni sakura (lokalizacja: https://goo.gl/maps/9TzzP8kiyNxSWo1f9)
2) zrobić pamiątkowe zdjęcie, które będzie przedstawiało piknikowanie pod sakurami / spotkanie z przyjaciółmi pod sakurami
3) upublicznić to zdjęcie na Facebooku lub Instagramie z hastagami #hanami2019 oraz #hanamirakugaku (dwa hashtagi jednocześnie do jednego zdjęcia)
4) zmieścić się w grupie pierwszych 150 osób, które zrealizują punkty 1-3
5) zgłosić się po odbiór wachlarza, naklejek i karty Katta albo w dniu 5 maja (niedziela) do Sakura Parku o godz. 14:00, albo w ciągu kolejnego tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30-20:00 do siedziby szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńską 11 lok. 7 (lokalizacja: https://goo.gl/maps/pNm3cgQaE9qEVDPa6)

Jednocześnie informujemy, że planowane pierwotnie warsztaty ogłaszane w informacjach do dnia 3 maja, odbędą się w miarę możliwości w szkole RakuGaku w ciągu najbliższych miesięcy, a osoby, które będą miały kartę Katta i wachlarz Hanami 2019, będą miały prawo do DARMOWEGO UDZIAŁU w warsztatach z cyklu HANAMI 2019. 🙂 Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach RakuGaku lub zapisania się na newsletter naszej szkoły (wchodząc na naszą stronę www.rakugaku.pl ), żeby nie umknęły Wam informacje o warsztatach kulturowych w naszej szkole!


CHODŹCIE Z NAMI NA HANAMI! 一緒に花見しましょう!


Patroni honorowi Hanami 2019:

Muzeum Manggha
Muzeum Azji i Pacyfiku

Hanami 2018
8 maja 2018 roku, Pub Lolek,
Pole Mokotowskie, Warszawa

Edycja Festiwalu Hanami 2018 przerosła wszelkie oczekiwania organizatorki oraz zarządu goszczącego nas pubu Lolek. Według statystyk wejścia odwiedziło nas tego dnia ponad 3000 osób, żeby podziwiać bardzo bogaty program występów i wiele fascynujących stoisk rękodzielniczo-sprzedażowych

Thank you for being with us at Pole Mokotowskie, Warsaw! Hanami 2018 gathered over 3000 people in Pub Lolek, which was far beyond our expectations. There were many beautiful shows on the scene and plenty of artisan and shopping stands.

皆さん、ワルシャワのポレ・モコトフスキェの花見フェスティバルにいらっしゃって誠に有難うございました!

Relacja z Hanami 2018:


Występ Julii Bernard na Hanami 2018:


Pokaz tameshigiri na Hanami 2018:

Hanami 2017
7 maja 2017 roku, Klub Iskra,
Pole Mokotowskie, Warszawa

Dziękujemy, że pomimo chłodnej, deszczowej pogody, spotkaliście się z nami na warszawskim Polu Mokotowskim w klubie Iskra, aby świętować kwitnienie japońskich wiśni sakura!

Thank you for being with us at Pole Mokotowskie, Warsaw, despite of bad, rainy weather. Thank you for celebrating sakura cherry blossom in Warsaw!

皆さん、寒くて雨の日でもワルシャワのポレ・モコトフスキェの花見フェスティバルにいらっしゃって誠に有難うございました!

Relacja z Hanami 2017 w języku japońskim i angielski, iYuta Channel:


Promo Hanami 2017 na YouTube:

Hanami 2016
8 maja 2016, Aleja Sakur,
Pole Mokotowskie, Warszawa

8 maja 2016 roku spotkaliśmy się w dość licznym gronie na warszawskim Polu Mokotowskim, żeby świętować kwitnienie japońskich wiśni sakura oraz poznawać uroki tradycyjnej i współczesnej kultury japońskiej. Po raz pierwszy od 2011 roku dopisała nam pogoda, było piękne słońce, co zachęciło tłumy miłośników Japonii do odwiedzenia nas pod kwitnącymi wiśniami! 
Edycja 2016 organizowana była przez szkołę języka japońskiego RakuGaku pod patronatem honorowym Ambasady Japonii oraz dzięki pomocy sponsora głównego, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Dziękujemy, że byliście tam z nami!

Relacja z Hanami 2016 w języku japońskim i angielskim, iYuta Channel:


Wideowspomnienie naszej studentki z Hanami 2016:


Nagranie występu grupy Omona Team Poland z Hanami 2016:

Hanami 2015
10 maja 2015, Aleja Sakur,
Pole Mokotowskie, Warszawa

10 maja 2015 r. na Polu Mokotowskim odbył się plenerowy Festiwal Kultury Japońskiej Hanami 2015. Pomimo zmiennej, przelotnie deszczowej pogody, odwiedziło nas około pół tysiąca fascynatów kultury japońskiej, dla których przygotowaliśmy stoiska, pokazy, występy, gry i konkursy. Współorganizatorami tej edycji Festiwalu byli grupa artystyczna Yorokobi no Koen oraz Stowarzyszenie Animatsuri.

Wideorelacja z Hanami 2015: