Hanafuda na Bunkasai 2019

W ramach Festiwalu Bunkasai 2019 (www.bunkasai.pl) szkoła języków orientalnych RakuGaku zaprasza serdecznie na warsztaty pod nazwą „Hanafuda – przyroda zaklęta w grę hazardową”.

Hanafuda to japońskie karty do gry, w obecnej formie stworzone przez firmę Nintendo u początków jej historii, czyli pod koniec XIX w. Tradycja karcianych gier hazardowych sięga w Japonii początku okresu Edo, jednak dopiero po Restauracji Meiji gry karciane zaczęły być legalne i można było je oficjalnie produkować. Kartami hanafuda gra się w Japonii w różne gry, my na warsztatach poznamy jedną z nich – najbardziej obecnie popularną – Koi Koi.

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z kartami, nauczyć się reguł gry Koi Koi, pograć w Koi Koi, a na koniec dowiedzieć się, gdzie w Polsce można nabyć własne karty hanafuda lub jak grać w Koi Koi bez kart.

Warsztaty odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56, w Warszawie), zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych kulturą japońską i grami karcianymi, minimalny wiek uczestników określamy na 10 lat, mniejsze dzieci zapraszamy do towarzyszenia rodzicom (wtedy rodzic jest uczestnikiem warsztatu i opiekuje się dzieckiem w trakcie trwania warsztatu). 🙂 Udział w warsztatach jest płatny 20 zł od osoby. Zapłacić można gotówką lub kartą płatniczą na początku warsztatów.

Zapraszamy serdecznie!

Prosimy o zgłaszanie udziału za pośrednictwem strony: www.evenea.pl/event/hanafuda lub mailowo na adres kontakt@rakugaku.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1122729381250736/

Powrót